fons

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvju lekcija skolēniem

Jau vairākus gadus 11.februārī tiek atzīmēta 112 diena un šajā sakarā VUGD VUGD Liepājas 1.daļa, VUGD KRB Liepājas 2.daļas Postenis nodrošina lekciju organizēšanu izglītības iestādēs. Doto iespeju izmantoja mūsu skolas 1.c, 2.a, 2.b, 2.c 6.a, 6.b, 8.b un 9.a klases.Tikšanas laikā ar VUGD pārstāvjiem, skolēnus informēja un izglītoja par 112, īpaši uzsverot to, kuros gadījumos ir jāzvana uz tālruņa numuru 112 un kuros nav. 8.b un 9.a klašu skolēni arī uzzināja par karjeras iespējām dotajā sfērā – kādas iemaņas un prasmes ir nepieciešamas, lai strādātu par ugunsdēzēju, kāda izglītība ir nepieciešama un kur to var iegūt.

Izglītības iestāžu izstāde “Kur mācīties tālāk?”

17.02.2023. mūsu skolas 8. un 9. klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām apmeklēja izglītības iestāžu izstādi “Kur mācīties tālāk?” Latviešu biedrības namā. Visas atsauksmes vēl nav apkopotas, bet bija interesanti un noderīgi, ko apliecina arī foto. #karjerasizglītība

Kā kļūt par augstu amatpersonu diplomātiskajā dienestā?

No 23. līdz 27. janvārim Ārlietu ministrijā notika Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksme, kurā pārrunāja ārlietu dienesta prioritātes un citus jautājumus. Aktualizējot šo notikumu, mūsu skolas 9. klašu skolēniem audzināšanas stundu, bet 6.a klasei sociālo zinību un vēstures stundas ietvaros notika integrētas nodarbības, kuru laikā skolas karjeras konsultante V. Muskate kopā ar skolēniem runāja par ārpolitiku, šīs jomas speciālistiem (amatiem) nepieciešamajām prasmēm, zināšanām un izglītību. Stundas noslēguma daļā skolēni centās atbildēt uz jautājumu, kā katrs mācību priekšmets, ko viņi šobrīd apgūst skolā, nākotnē var palīdzēt viņiem kļūt par augstu amatpersonu diplomātiskajā dienestā. #Karjerasizglītība

Dizaina nodarbība Liepājas Amatnieku namā

Pateicoties iniciatīvai Latvijas skolas soma mūsu skolas ceturto klašu skolēniem bija iespēja piedalīties dizaina nodarbībā Liepājas Amatnieku nams. Nodarbības laikā skolēniem pastāstīja par latviešu arodiem. Pēc nodarbības katram skolēnam bija savs darbiņš, kuru viņš izveidoja ar savām rokām.

Radošo profesiju Ziemassvētku karnevāla nedēļa

Svētku atmosfēras radīšanai un radošo profesiju izpētei šī gada nogalē mūsu skolā norisinājās Radošo profesiju Ziemassvētku karnevāla nedēļa. Attēlos redzama pirmā karnevāla diena, kas bija veltīta aktieru un režisoru profesijām, filmu un multfilmu varoņiem. Tik pat atraktīvas izvērtās arī citu profesiju dienas. Skolēni un skolotāji labprāt pārģērbās par dejotājiem, cirkus māksliniekiem, dizaineriem, māksliniekiem, fotogrāfiem, darotspēļu varoņiem, dziedātājiem un mūziķiem. Karnevāla pēdējā dienā notika modes skate, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja iejusties arī modeļu lomā. Bija jautri uz izzinoši. Pateicībā par dalību visas klases saņēma gardus kliņģerus.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālajā pasākums “CITS BAZĀRS”!

Apsveicam mūsu SMU “Pērļu pasaule” ar uzvaru nominācijā «SIMPĀTIJU BALVA» . Liels paldies skolas SMU koordinatorei M. Silujanovai.

Tiešsaistes skolu programma “Iepazīsti Saeimu”!

Mācību procesa dažādībai 9.a un 9.b klašu skolēniem bija piedāvāta iespēja mācību priekšmeta Sociālās zinības (sk. Jelena Kovzeleva) ietvaros piedalīties tiešsaistes skolu programmā “Iepazīsti Saeimu”! Nodarbības laikā skolēni uzzināja par LR Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.

Nodarbība policijas iecirknī

 Mūsu skolas skolēniem, sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkni, parādījās iespēja organizēt nodarbību policijas iecirknī un uzzināt ne tikai par drošību, atbildību un sekām par likuma neievērošanu, bet arī paplašināt savas zināšanas par policista profesiju.

Uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt 2022”

  Šodien mūsu skolas 8.b klases skolniece Alise Bolotava, 9.a klases skolnieces Arīna Puzanova un Sofija Paulauskaite kopā ar karjeras konsultanti Vinetu Muskati gūst iedvesmu Uzņēmējdarbības Iedvesmas konferencē Uzdrīksties Uzvarēt Rīgā.

Liepājas ugunsdzēsēju depo apmeklējums

Karjeras nedēļa. Jaunas preces izveidošana un pārdošana

  Karjeras nedēļas ietvaros 9.a klase (kl.audz. J. Kovzeļeva) attīstīja savas superspējas jaunas preces izveidošanā un pārdošanā. Skolēni aktīvi diskutēja par prasmēm, iemaņām, īpašībām, kuras ir nepieciešamas cilvēkam, lai veiksmīgi pārdot savu produkciju.
   

Mūsu skolas Karjeras nedēļas supervaroņi

No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā, arī mūsu skolā norisinājās ikgadējā, nu jau desmitā pēc kārtas, Karjeras nedēļa. Šī gada tēma “Uzņēmējspējas – manas superspējas!”. Mūsu skolēni savas superspējas centās atklāt un attīstīt, piedaloties dažādos ar karjeras izglītību saistītos pasākumos gan skolā, gan citur pilsētā: -grupu nodarbībās 9. klašu skolēniem “Manas superspējas – ne tikai uzņēmējspējas” (karjeras konsultante (KK) V.Muskate un kl. audz. J.Kovzeļeva un T.Avercenko), -5. klašu nodarbībā “Man ir ideja, un es varu to realizēt” (sk. M.Silujanova), -9. un 7. klašu skolēniem, piedaloties “IT dienas Liepājā 2022” atklāšanas konferencē un vizuālās mākslas konkursā “Game Challenge” (KK Vineta Muskate un sk. T.Percatkina), -nodarbībā 3. klašu skolēniem “Profesiju nosaukumi un nepieciešamās superspējas angļu valodā” (sk. T.Poļiščuka), -pasākumā – konkursā 4. klašu skolēniem “Par un ap profesijām” (sk. I.Rudzīte), -7.a klases stundā “Manu vecāku superspējas viņu profesijā” (sk. T.Poļisčuka). -2.a klases skolēniem, apmeklējot “Liepājas Ziemeļu kuģubūvētavu” Tosmarē (sk. T.Dudarjonoka), -7.a klases skolēniem, tiekoties ar mūsu skolas absolventēm, tagad PIKC LVT audzēknēm, uzzinot par mācību iespējām šajā izglītības iestādē (kl. audz. T.Solovjova), -9.a klases skolēniem, mācoties reklamēt savu preci un diskutējot par veiksmīgam uzņēmējam nepieciešamajām prasmēm un īpašībām (SMU koordinatore M.Silujanova un kl. audz. J.Kovzeļeva). Paldies skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem par izzinošo Karjeras nedēļu! Atklāt un attīstīt savas īpašās superspējas ir superīgi!

Tosmares kuģubūvētavas apmeklējums

Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolā notiek daudz dažādu pasākumu, tā 2.a klase kopā ar klases audzinātāju T. Dudarjonoku apmeklēja Tosmares kuģubūvētavu. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par kuģubūvētas darba specifiku, par profesijām un par prasmēm, kuras ir nepieciešamas, lai strādāt šajā nozarē.
Noderīgi resursi:
Vecāki- bērna karjeras atbalstam https://youtu.be/PNu-2bE1XCM